Цела Македонија синоќа беше на нозе, граѓаните покажаа како се сака татковината. Пробиени беа сите рекордите на масовни протести низ цела држава. Над 250.000 ...
сите 7 | | | прочитана: 2077 | веќе видена

Ова денеска го истакна проф.д-р Михаил Кочубовски од Институтот за јавно здравје на Република Македонија на одбележувањето на Светскиот ден на водата 2017, во ...
сите 13 | | | прочитана: 197 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини СДСМ и неговиот лидер Зоран Заев дека се блиски и соработуваат со лица од криминалното подземје, а во врска со последната ...
сите 5 | | | прочитана: 3137 | веќе видена

или ЧЕСТА Е СВЕТА РАБОТА (6) Кога би говореле за оние средношколци, се’ уште незрели и неискусни, со ум што лета на сите страни и се поведува по „советите“ на ...
| | прочитана: 2996 | веќе видена

Илјадниците фалсификувани евра што во изминатиот период беа откриени во земјава и регионот, како и неколкуте „помали“ регистрирани случаи во кои беа пуштани во ...
сите 2 | | | прочитана: 1206 | веќе видена

Синоќа во Прилеп се одржа најмасовниот граѓански марш „За заедничка Македонија”. Цел град беше на нозе и испрати гласна порака до Еврокомесарот Јоханес Хан: ...
сите 5 | | | веќе видена

Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кого постои сомнеж дека е дел од какви било криминални активности, па ...
сите 8 | | | прочитана: 3340 | веќе видена

Епа комесаре Хан, Македонија не е само Скопје, Македонија е и Битола, Охрид, Прилеп, Куманово и сите 43 други градови и места каде што вечерва има 200.000 луѓе ...
сите 9 | | | прочитана: 325 | веќе видена

Кичевското село Бачишта под опсада од педесетина кучиња скитници БАЧИШТА - Роднини, пријатели, познати и непознати и вчера итаа кон куќата на семејството ...
сите 2 | | | прочитана: 3559 | веќе видена

Најпосетуваниот саем во Македонија започна! По тој повод Стопанска банка АД – Скопје заедно со своите трговци партнери на посетителите им овозможи брзо, лесно ...
| | веќе видена

Во изминатите десет години образовните политики главно се носеа без јасно утврдени стратешки цели, без анализа на ефектите од нивната примена и без широка ...
сите 2 | | | веќе видена

Куку Леле во Пивница - Стар Град!

На наше големо задоволство, ви објавуваме дека на 25 Март 2017 година, ни гостуваат добро познатиот бенд Куку Леле во Пивница - Стар Град, со почеток од ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 03:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 120 доаѓаат, 293 можеби
 • Garden Party/Забава во градина

  Каде:во Градината на БистРо Живо Кога: Сабота од 13 часот Што: Ја отвораме градината Дневна забава во најцентарската, ама најскриена градина со душа, со ...
 • BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо, Skopje
 • 13:00:00 , 25 Мар, 2017 до 17:00:00 , 25 Мар, 2017
 • BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо
 • 77 доаѓаат, 265 можеби
 • Саем на мебел 2017

  САЕМ НА МЕБЕЛ (21-26 март 2017) 43. Меѓународен саем на мебел, опрема за домаќинства и јавни објекти, репроматеријали и машини за индустрија на мебел ...
 • Скопски саем, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Skopje Fair
 • 536 доаѓаат, 654 можеби
 • Magniflex на САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2017 (Најдобрите Душеци и Перници)

  Повелете посетете не на САЕМ ЗА МЕБЕЛ од 21 до 26 март Хала 2 НАГРАДНО ПАТУВАЊЕ, НОВА КОЛЕКЦИЈА, ИЗНЕНАДУВАЊА И ПОПУСТИ ДО 50% И тоа е не е се: За прв пат ви ...
 • Saem Za Mebel Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Magniflex Macedonia
 • 162 доаѓаат, 398 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби


 • На 23 Март