ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
| | веќе видена

Агенцијата за филм ќе биде присутна во рамки на виртуелното издание на Европскиот филмски маркет, што се одржува од денеска до 5-ти март. – Оваа година, ...
сите 7 | | | веќе видена

Судот во Прилеп, за првпат во својата практика изрече доживотна затворска казна за 52-годишниот Н.П, за убиство лани во јануари, кога уби две лица, а тешко ...
сите 16 | | | веќе видена

Празникот на светиот свештеномаченик Харалампиј народот го вика и Чуминден, зашто овој светец од христијанскиот календар е поврзан со болестите и се смета за ...
сите 2 | | | веќе видена

СТАРТУВАШЕ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОПИСОТ Од денес 1 март стартува првата фаза од попишувањето кое ќе се одвива до 21 април. Околу 5055 реонски попишувачи и 506 ...
| | веќе видена

Центарот за истражување и креирање политики и Националната федерација на фармери спроведоа истражување, колку пандемијата удрила врз земјоделството во ...
| | веќе видена

next