Тековните потреби и понатаму ќе се сервисирааат непречено. Во најголема криза пензиите ги исплаќавме порано, редовно се исплаќаат платите и не се доцни со ...
сите 3 | | | прочитана: 418 | веќе видена

Поради пандемијата со корона вирусот која ја погоди економијата дел од синдикатите се уште не знаат дали владата има испланирано пари за регрес за вработените ...
| | прочитана: 213 | веќе видена

Во услови на пандемија од корона вирус „Аутомакедонија“ успева да одржи солидно ниво на продажби од 5,5 милиони евра и завидно ниво на оперативна добивка која ...
| | прочитана: 179 | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, од ...
сите 4 | | | прочитана: 164 | веќе видена

Книгата „Да се почне одново“ од театрологот и универзитетски професор Драган Клаиќ ќе биде онлајн промовирана во петок (4 декември) во 19 часот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи ù оддаде признание на компанијата Филип Морис Тутунски Комбинат Прилеп ДОО Скопје за искажан висок степен на даночна култура во 2020 ...
| | веќе видена