Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 39 | | | прочитана: 9106 | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 50 | | | прочитана: 3461 | веќе видена

На 22.09.2020 во 19.50 часот на патот Прилеп-Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен“ со битолски регистарски ознаки, управувано ...
сите 6 | | | прочитана: 1072 | веќе видена

ИНЦИДЕНТ СЕ СЛУЧИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. Пациентот на 49 годишна ...
| | прочитана: 951 | веќе видена

Непочитувањето на мерките и здравствените протоколи се една од главните причини за зголемениот број на нови позитивни случаи на корона вирус во Струмица. Ова ...
сите 2 | | | прочитана: 256 | веќе видена

На 25.09.2020 во 17.00 часот во Полициското одделение Ропотово, од Територијалната противпожарна единица Прилеп било пријавено дека на место викано „Кланица“ ...
| | веќе видена