Основното јавно обвинителство Прилеп до Основниот суд Прилеп поднесе предлози за издавање казни во висина од по 2 000 евра против вкупно 19 лица кои не го ...
сите 11 | | | веќе видена

На прилепското Инфективно одделение при градската болница хоспитализирани се петмина пациенти со коронавирусот, а во изолација и чекаат резултати уште четири ...
сите 146 | | | веќе видена

Веста дека од коронавирус починал 40-годишен пациент кој нема никакви други заболувања, па дури и не примал никаков антибиотик од 2017 година, ја вознемири ...
| | веќе видена

По регистрирањето на првите двајца заболени од коронавирусот во Крушево, градоначалникот Томе Христоски упатува апел за смиреност и ги уверува граѓаните дека ...
сите 9 | | | веќе видена

Фабриката „Гентерм“ во индустриската зона во Прилеп од денеска се затвора за да биде извршена дезинфекција откако вработен бил во близок контакт со лице ...
сите 9 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопје , 4. април 2020 (Inpress) – Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 483 ...
сите 37 | | | веќе видена

Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид 19. Со ова бројката на дијагностицирани случаи во државата е 663 лица. Новопотврдените случаи се ...
сите 273 | | | веќе видена

Марија и Ордан Велески изолацијата ја користат за изработка на заштитни маски кои ги делат бесплатно. За една маска им се потребни пет минути.Марија и Орде ...
| | веќе видена

На 9 Април