Освен до трето, Прилеп и официјално побара настава со физичко присуство за други одделенија и класови во две основни и во средните училишта. Во едно основно до ...
сите 10 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 37 | | | веќе видена

Инспирирани, а вооедно и изреволтирани од неодамнешната наша средба со министрите за здравство и труд и социјална политика, нивните навидум ненамерни изјави во ...
| | веќе видена

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА Е СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОР По пресудата на Врховниот суд , надлежниот судија издал налог за спроведување на екс министерката за внатрешни ...
сите 10 | | | веќе видена

ПРОВОКАТИВНА ИЗЈАВА ОД КАРАКАЧАНОВ Нова провокација од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е ...
| | веќе видена

Непочитувањето на мерките и здравствените протоколи се една од главните причини за зголемениот број на нови позитивни случаи на корона вирус во Струмица. Ова ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска на плоштадот во Ресен го промовираше проектот за унапредување на квалитетот на општинските комунални ...
сите 2 | | | веќе видена

 Судот во Прилеп го определи притворот на барање на обвинителството а во меѓувреме се трага и по други лица кои учествувале во нападот на полицајците. -Додека ...
| | веќе видена

Кој шири лажни вести, клевети и невистини, треба да се соочи со одговорноста, велат од СДСМ откако денеска пред судот се најде потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска предупреди дека санкциите за луѓето кои треба да бидат во изолација заради контакт со лице позитивно на ...
сите 15 | | | веќе видена

Фондот за иновации и технолошки развој и УНДП (Програма за развој на Обединетите Нации) ќе работат на дигитализација на услугите што ги нудат општините за ...
сите 5 | | | веќе видена

Најголемата криза со која и денес сме соочени е пандемијата со Ковид-19 која останува најважен предизвик и во следните месеци, но според сегашните проценки, не ...
сите 8 | | | веќе видена

Од 2021 година вакцинацијата против болеста син јазик кај овците, козите и говедата ќе биде задолжителна, на трошок на одгледувачите, и ќе претставува услов за ...
сите 17 | | | веќе видена

next