Центарот за управување со кризи ја соопшти состојбата со актуелните пожари низ Македонија до денеска до 18 часот . Скопски регион Пожарот кај с. Градманци е ...
сите 42 | | | прочитана: 16165 | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
| | прочитана: 11276 | веќе видена

Вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава, велат од МЗ и додаваат дека заклучно со 1 август, со една доза на вакцина против ...
сите 80 | | | прочитана: 10850 | веќе видена

Во 17 часот биле измерени 26 степени на Попова Шапка, 29 Лазарополе, 31 Маврово, 32 Крушево, 34 Охрид, 36 Претор, Берово, Кр.Паланка, 38 Прилеп, 39 Битола, ...
сите 2 | | | прочитана: 10418 | веќе видена

Во Град Скопје и поголемите општини како Куманово, Битола, Тетово, Гостивар, Аеродром и неколку други ќе биде полесно да се регистрира нова политичка партија, ...
| | прочитана: 9320 | веќе видена

Високите температури кои се најавуваат до крајот на неделава, не ветуваат мирен сон за жителите во неколку региони. Два хеликоптери на Армијата од рано ...
сите 2 | | | прочитана: 8163 | веќе видена

Вчера во 14.10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Витолиште-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 7 | | | прочитана: 6216 | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 189 | | | прочитана: 5104 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 74 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа ...
| | прочитана: 4362 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Прилеп вети изградба на автопат од Скопје до Прилеп преку Бабуна и забрана за увоз на тутун додека не се откупи ...
сите 80 | | | прочитана: 4059 | веќе видена

37-годишна измамничка од Прилеп се претставила како бајачка пред жена во Дебар, која успеала да ја убеди да ѝ даде златен накит. Накитот требало да биде дел од ...
сите 14 | | | прочитана: 2962 | веќе видена

Секторот за внатрешни работи-Битола информира дека на 1 и 2 август, на подрачјето на СВР-Битола ќе бидат преземени посебни мерки за безбедно и непречено ...
сите 19 | | | прочитана: 1531 | веќе видена

ТЕТОВЕЦ ПОЧИНА ИАКО ПРИМИЛ ДВЕ ДОЗИ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ Новинарката Магдалена Стојмановиќ, во групата Ковид 19 Совети и искуства на социјалната мрежа ...
| | прочитана: 991 | веќе видена

Досега 31% од населението во државата над 18 години е вакцинирано со прва доза вакцина. Скопје, Битола, Тетово, Куманово, Прилеп и Охрид се градовите со ...
| | прочитана: 795 | веќе видена

На 4 Август