Еден глисер сопственост на второосмничениот Зоран Милески викан Кичеец од ноќеска е во прангите на истрагата за рекетирање на бизнисмени во кој првоосомничен е ...
сите 2 | | | прочитана: 116054 | веќе видена

* Помлад обвинител може да седне во фотелјата на новото СЈО Според новиот предлог закон за јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и висока ...
сите 2 | | | прочитана: 100906 | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука да разреши или да отповика или да препорача разрешување или отповикување на 70-тина директори на државни институции ...
сите 23 | | | прочитана: 47493 | веќе видена

* (ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“ Засега е запленет само глисер на второосмоничениот во случајот „Рекет“, запленет е пловен објект во ...
сите 2 | | | прочитана: 17662 | веќе видена

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, во Прилеп се вклучи во промотивната кампања која Управата за јавни приходи (УЈП) ја ...
сите 50 | | | прочитана: 4100 | веќе видена

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано ...
сите 45 | | | прочитана: 3565 | веќе видена

Дојава на бомба синоќа околу 23 часот, пред настапот на Светлана Ражњатовиќ Цеца на Пиво фест, повторно го испразни кафулето „Кафеин“ во Прилеп, како пред 10 ...
сите 51 | | | прочитана: 1792 | веќе видена

Утринава во 05:30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен 22-годишниот С.Р. од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски ...
сите 2 | | | прочитана: 1579 | веќе видена

Во ликовниот салон на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп вечерва во 20 часот ќе биде отворена меѓународната изложба „Уметност, меѓународна група и ...
сите 3 | | | прочитана: 1474 | веќе видена

Скандалот Рекет откри дека СЈО, засега за почеток утврдено само за шефицата Катица Јанева, го користеле СЈО за рекет и заработка на милиони евра. Досега ова е ...
| | прочитана: 1308 | веќе видена

Ставила свој потпис со три странски инвеститори, а годинава очекува финализација на разговорите со уште најмалку толку странски компании. Зорица Апостолска, ...
| | прочитана: 1047 | веќе видена

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека заедно со засега ...
сите 3 | | | прочитана: 852 | веќе видена

На 23 Јули