Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 со нов стручен штаб и неколку промени во играчкиот состав, на 4 август ќе ги стартува подготовките за новата сезона во второто ...
сите 3 | | | веќе видена

Сепак има шанси Тиквеш следниот викенд, во меч од 1.коло во новата 2021/22 сезона во ПМФЛ да ја пречека Шкендија на својот стадион во Кавадарци. Се работи ...
| | веќе видена

Ристо од Кавадарци и Добре од Прилеп се среќните добитници на четирицикл од наградната игра „Навиваме и добиваме“, која ја спроведе Евротип. И двајцата се ...
| | веќе видена

Суперлигашот Прилеп продолжува со засилувањата за наредната сезона откако успеа да го врати во своите редови десниот бек Синиша Павлов. Овој ракометар и ...
| | веќе видена