На 46-годишна возраст почина поранешниот голман на македонската фудбалска репрезентација, Гоце Груевски. Оваа вест ја објавија од неговиот австралиски клуб ...
сите 2 | | | веќе видена

По неодамнешната промена на статусот на клубот, со кој тројца фудбалски работници од ФК „Победа“ станаа сопственици на 80% од акциите на клубот откако ...
сите 3 | | | веќе видена