Утринава во 05:30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен 22-годишниот С.Р. од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски ...
сите 2 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, во 07:44 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на местото викано „Чуле” на Селечка планина, атар на село Селце, ...
сите 30 | | | веќе видена