Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
сите 34 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 3, денеска беше во посета на спомен-куќата на Кочо Рацин, еден од најголемите ...
сите 52 | | | веќе видена

Партиите и денеска ја продолжуваат предизборната кампања. Коалицијата Можеме денеска е во Прилеп и Маврово Ростуше. Коалицијата Обнова на Македонија денеска ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наспроти тоа, ВМРО-ДПМНЕ во континуитет покажува грижа само за Груевски и неговите криминални соработници. Цели 11 години, ВМРО- ДПМНЕ ја држеше социјалната ...
сите 2 | | | веќе видена

Ревизорите се прва порта на која се обраќаат странските инвеститори кога сакаат да инвестираат во змејата. Тие ја промовираат македонската економија на многуте ...
| | веќе видена

 Ослободувањето од плаќање надомест важи за април, мај и јуни, како и за целиот период до почетокот со работа на градинките. Со одлуката на прилепските ...
сите 5 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во нашата програма Обнова на Македонија ветуваме целосна гасификација на Македонија, поголема искористеност на обновливите извори на енергија, зголемување на ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните ...
сите 5 | | | веќе видена

Очигледно Љупчо Николовски е заразен од вирусот Заев. Покажува симптоми на безочно лажење. Вели дека СДСМ ГРАДИ 260 км автопат, а никој нема видено ниту еден ...
сите 4 | | | веќе видена

Обновување на социјалниот дијалог за доброто на работниците. Синдикалците бараат идната Владата повеќе да комуницира со претставниците на работници и да ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Гевгелија,Дојран и Валандово. Лидерот на СДСМ Зоран Заев во Прилеп. Двата најголеми партиски табори ги поминуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Што се случи со 4-те болиди - нови автобуси на метан што лани во август, свечено ги пушти во употреба тогаш премиерот Зоран Заев? Како што објави Алфа, ...
сите 2 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, во вечерашното интервју за Националниот сервис направи разлика на политиките на рушење на здравствениот систем во ...
сите 13 | | | веќе видена

next