Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи Бујар Османи присуствуваа ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари видео-конференциски состанок со амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија, ...
сите 5 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на расправата на Комисијата за здравство го обвини Филипче за хаос и побара оставка од него. Филипче им возврати: со кој образ обвинувате, кога ...
сите 20 | | | веќе видена

Вчера беа регистрирани високи 862 нови случаи на позитивни пациенти од коронавирусот во Македонија и 14 лица кои го загубија животот. Вкупната бројка на ...
сите 266 | | | веќе видена

Со вчерашните нови 404 случаи со Ковид-19 регистриани во земјава, во болниците низ Македонија се лекуваат 595 пациенти. Од нив на Инфективната клиника вкупно ...
сите 32 | | | веќе видена

Вработените во секторите и одделенијата на Општината ќе функционираат според двосменски систем на ротација од по осум часа, од кои шест часа работа со физичко ...
| | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
| | веќе видена

Миле Талески, на 15-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 17 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка. Истиот тој, сега пратеник од ...
сите 4 | | | веќе видена

Прилепска Пиварница продолжува со мерките и активностите како одговор на бројот на заболени и ситуацијата со пандемијата на ковид-19, обезбедувајќи донација на ...
сите 9 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го заврши својот дел од договорот, во Тетово официјално пуштен во употреба најмодерниот терен со тревна подлога во ...
| | веќе видена

Со наглото зголемување на бројот на заболените во Прилеп, со моментално 327 активни случаи и со 1114 заболени од почетокот на пандемијата, се зголемија ...
сите 4 | | | веќе видена

Во втората половина на 14 век многу македонски градови потпаднале под османлиско ропство. Меѓу другите таква судбина доживеал и градот Битола, кој тогаш се ...
| | веќе видена

ПРИЛЕП Пациентите во Прилеп делумно се задоволни од услугите што ги добиваат во болницата. Како најголеми проблеми што ги истакнале на истражувањето што го ...
сите 3 | | | веќе видена

next