Синоќа во македонскиот Културно-информативен центар во Загреб беше отворена самостојната изложба „Аголност на илузијата на пакетирањето“ на македонскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

„Повторно светна штитот со сонцето од Кутлеш на споменикот на Александар Македонски во Прилеп’ – објави локалниот информативен портал „Маркукуле“ . „Маркукуле“ ...
| | веќе видена

Во ликовната галерија од прилепскиот центар за култура „Марко Цепенков“ синоќа е отворена заедничката изложба на уметниците кои твореа на годинашното издание ...
| | веќе видена