Фудбалерите на Академија Пандев ремизираа (1-1) со косовскиот прволигаш Арберија на првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија. ...
| | веќе видена

Младиот фудбалер Александар Златевски кариерата ќе ја продолжи во Доминиканска Република, каде ќе го носи дресот на Делфинес. Офанзивниот играч за врска ...
сите 2 | | | веќе видена