Неверојатно богат тикет од еден милион денари погоди битолчанец кој е редовен клиент на Sport Life, a за неговиот системски тикет издвои само 95 денари. Уште ...
| | веќе видена

На 46-годишна возраст почина поранешниот голман на македонската фудбалска репрезентација, Гоце Груевски. Оваа вест ја објавија од неговиот австралиски клуб ...
сите 2 | | | веќе видена

По неодамнешната промена на статусот на клубот, со кој тројца фудбалски работници од ФК „Победа“ станаа сопственици на 80% од акциите на клубот откако ...
сите 3 | | | веќе видена