Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4.072 тестирања, а ...
сите 254 | | | веќе видена

Прилепчанец бил тешко поврден откако со неговиот мопед удрил во патничко возило во Прилеп, соопшти полицијата. Вчера во 13.30 часот било пријавено дека во ...
сите 11 | | | веќе видена

Оставките на министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани се доставени до премиерот и се архивирани. Содржината на оставките не ...
сите 16 | | | веќе видена

Битолчани на овие локални избори ќе можат да избираат меѓу шест кандидати за градоначалници и повеќе од двојно, поточно 14 кандидатски листи на политички ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска завршува рокот за аплицирање за ученички стипендии во рамките на Конкурсот за доделување на 520 стипендии за социјална поддршка на ученици од јавните ...
| | веќе видена

По само 10 месеци од „Капиталистичка авантура“ одржана во Домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, мултимедијалниот уметник Перо Кованцалиев еве го со нова ...
| | веќе видена

ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ДИСЦИПЛИНАТА Е ПОГОЛЕМА Д-р Ирина Бухова, директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат, утринава гостуваше во ...
| | веќе видена

Мора да се забрза процесот на дигитализација со кој ќе им се олесни функционирањето на компаниите на македонскиот пазар, а за континуиран развој на фирмите, ...
сите 8 | | | веќе видена

Најмал е бројот на заразени од ковид-19 во возрасната група до 9 години, т. е претшколска и школска возраст на ниво на цела држава со почетокот на училишната ...
сите 28 | | | веќе видена

Манастирот „Пресвета Богородица Пречиста“ во близина на Кичево денеска, на празникот Рождество на Пресвета Богородица-Мала Богородица, беше посетен од голем ...
| | веќе видена

Криминалците другарчиња на Заев на слобода, Маричиќ оставка веднаш, се истакнува во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ, по повеќето случаи осудени или притворени ...
сите 6 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 3 | | | веќе видена

На 22 Септември