Со стисната рака и потпис на кодексот, кандидатите за градоначалници од цела Македонија си поскаа фер избори и позитивна кампања. Тие се обврзаа дека ќе ги ...
| | веќе видена

Кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ вечерва бил сопрен од полицијата и му бил вперен пиштол, тврди ВМРО-ДПМНЕ во соопштение испратено до медиумите. Според ...
сите 9 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за локална самоуправа донесе решение да ги запре одлуките за организирање општински референдуми за мигрантите на денот на локалните ...
сите 46 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ во паника и страв од големиот интерес за Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ која вечерва ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“, на ...
сите 3 | | | веќе видена

-Ние не сме непринципиелни и неконзистентни како што тоа се други. Ние истото ова го говориме и правиме и во Скопје, и во Охрид и во Битола и во Прилеп и во ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство до Бирото за судски вештачења, достави 13.580 барања за проценка на штетите од неповолните климатски ...
сите 20 | | | веќе видена

Денес во Прилеп започна со работа новата инвестиција која што со помош на ангажманот на Никола Груевски и Бил Павлевски се отвора „Акомпласт“ и заедно со ...
| | веќе видена

Concert: Birth of the Cool

9 музичари, вторник, 9 вечер! Кирил Кузманов- сакс, Трајче Велков- труба, Иван Иванов- сакс, Сашко Николовски- тромбон, Горан Јанев - Маче - хорна, Александар ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 26 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 27 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 53 доаѓаат, 190 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Global HR Summit Skopje

  P World и kariera.mk Со задоволство Ве покануваат на Global HR Summit Skopje на 29ти септември во Скопје. Станете дел од најголемиот настан за човечки ...
 • Skopje, Macedonia
 • 09:00:00 , 29 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 29 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • P World
 • 48 доаѓаат, 209 можеби
 • Reborn роденден: Музеј Дебар Маало

  Ти ветивме забава - еве ја. По повод нашиот втор роденден ги отвораме портите на едно-дневниот „музеј“, единствениот во кој нема потреба да глумиш замислено и ...
 • Дебар Маало, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 01 Окт, 2017
 • Reborn
 • 143 доаѓаат, 237 можеби
 • Business Run 2017

  BUSINESS RUN 2017 Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ :: Инфо за трката Опис: Штафетна трка во трчање 4 х 2000 метри за компаниски ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Прв до врв
 • 128 доаѓаат, 387 можеби


 • На 25 Септември