* Помлад обвинител може да седне во фотелјата на новото СЈО Според новиот предлог закон за јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и висока ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука да разреши или да отповика или да препорача разрешување или отповикување на 70-тина директори на државни институции ...
сите 23 | | | веќе видена

Во ликовниот салон на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп вечерва во 20 часот ќе биде отворена меѓународната изложба „Уметност, меѓународна група и ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, Трајан Димковски, заедно со евроамбасадорот Самуел Жбогар, и постојаниот претставник на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан, ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Ставила свој потпис со три странски инвеститори, а годинава очекува финализација на разговорите со уште најмалку толку странски компании. Зорица Апостолска, ...
| | веќе видена

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, во Прилеп се вклучи во промотивната кампања која Управата за јавни приходи (УЈП) ја ...
сите 50 | | | веќе видена

Скандалот Рекет откри дека СЈО, засега за почеток утврдено само за шефицата Катица Јанева, го користеле СЈО за рекет и заработка на милиони евра. Досега ова е ...
| | веќе видена

Вчера околу 15:10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Питу Гули“, по вербална расправија, Н.Н.(36) со остaр предмет му нанел ...
| | веќе видена

* (ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“ Засега е запленет само глисер на второосмоничениот во случајот „Рекет“, запленет е пловен објект во ...
сите 2 | | | веќе видена

next