Вчера во 14.10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Витолиште-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 6 | | | веќе видена

37-годишна измамничка од Прилеп се претставила како бајачка пред жена во Дебар, која успеала да ја убеди да ѝ даде златен накит. Накитот требало да биде дел од ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 189 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи-Битола информира дека на 1 и 2 август, на подрачјето на СВР-Битола ќе бидат преземени посебни мерки за безбедно и непречено ...
сите 19 | | | веќе видена

Деновиве зачестија министерките увиди на проекти низ Македонија, каде одат и по неколку министри од различни ресори да видат како напредуваат работите. Притоа ...
| | веќе видена

Петар РИСТЕВСКИ, ВМРО-ДПМНЕ - Прилеп, потсетува Пред фактите молчат и боговите! Да не биде дека не сме понудиле решение со кое денес немаше да дојде до оваа ...
| | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ многу пати ги има јавно коментирано сите недоследности и недостатоци како на новата Концепција за реформи во основното образование така и на ...
сите 4 | | | веќе видена

Вкупно 12 лица побарале медицинска помош на инфективното одделение во Општата Болница Прилеп со симптоми кои асоцираат на алиментарна токсоинфекција, дознава ...
сите 2 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
| | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 74 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа ...
| | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Прилеп вети изградба на автопат од Скопје до Прилеп преку Бабуна и забрана за увоз на тутун додека не се откупи ...
сите 80 | | | веќе видена

Вечерва во Крушево, началникот на Генералштабот, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски ме информираше за состојбата со пожарите низ земјата и посебно за ...
| | веќе видена

next