Новинарот Фуркан Салиу го посети Село Степанци, каде што вчера беа нападнати полицајци од дрвокрадци. Вчерашниот настан е само кулминација, селаните со години ...
| | веќе видена

Прилепчанецот Гоце Бошковски – Чоки е еден од оние македонски учесници во најголемото и најпопуларно регионално музичко натпреварување, музичкото талент шоу ...
сите 2 | | | веќе видена

Оригинални македонски носии со фасцинантни декорации на везови и бои, кошули, свилени марами, накит и над 200 предмети се изложени во Дубровачки музеи – ...
| | веќе видена

Како ќе работи националната дигитална платформа, ќе помогнат ли општините да се обезбеди компјутер и интернет за секое дете, кои училишта добија согласност од ...
| | веќе видена