Крешимир Здравески е родител од Прилеп, меѓу своите сограѓани познат како фризер и стилиста - кој има и своја академија за обука на млади фризери.Одлучи ...
сите 10 | | | веќе видена

Инспирирани, а вооедно и изреволтирани од неодамнешната наша средба со министрите за здравство и труд и социјална политика, нивните навидум ненамерни изјави во ...
| | веќе видена

Инвеститорите ја препознаваат позитивната стабилна клима за вложување во нашата економија и отворениот и инклузивен пристап на Владата за креирање услови за ...
сите 26 | | | веќе видена

ПРОВОКАТИВНА ИЗЈАВА ОД КАРАКАЧАНОВ Нова провокација од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е ...
| | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, при што регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19, починати се четири лица, а оздравеле 61 пациент, соопшти ...
сите 284 | | | веќе видена

Освен до трето, Прилеп и официјално побара настава со физичко присуство за други одделенија и класови во две основни и во средните училишта. Во едно основно до ...
сите 10 | | | веќе видена

„Почитувани Македонскиот полициски синдикат како единствен репрезентативен синдикат за вработените во Министерството за внатрешни работи на Република Северна ...
сите 15 | | | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија реши да ја стави и групата Б во мирување поради новите случаи на коронавирус. Најпрво беше ставена во мирување само ...
сите 2 | | | веќе видена

 Судот во Прилеп го определи притворот на барање на обвинителството а во меѓувреме се трага и по други лица кои учествувале во нападот на полицајците. -Додека ...
| | веќе видена

На 29 Септември